محدودیت وزارت صنعت برای صادرات معدنی

نوشته شده توسط خانم محبی در تیر ۱۳, ۱۳۹۷

سازمان گمرک تمامی کسانی را که محموله های مواد معدنی، سنگ آهن، کرومیت، زغال سنگ و کنسانتره را برای صادرات اظهار می کنند ملزم به دریافت گواهی از وزارت صنعت و معدن کرد.

براین اساس وزارت صنعت باید کاملا در جریان صادراتی که برای این کالاها صورت می گیرد باشد و علاوه بر این، رویه تعهد بانکی هم از سوی این دسته از صادرکنندگان به منظور بازپرداخت دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای تحویل به سامانه نیما باید رعایت شود.

رئیس انجمن سنگ آهن ایران در این باره به گفت: این روند از روز دوشنبه در حال اعمال در تمامی پایانه های گمرکی کشور است که این موضوع یک شوک بزرگ را برای چندمین بار در صادرات مواد معدنی و بالطبع برای تولیدکنندگان به همراه خواهد داشت.

مهرداد اکبریان در ادامه با اشاره به اینکه رشد قیمت تمام شده مواد معدنی و افزایش قیمت ها در دو ماه گذشته با بالا رفتن بی رویه نرخ ارز همزمان شده، گفت: این مشکلات در حالی است که در زمینه حمل زمینی بار هم افزایش قیمت داشته ایم و کشتیرانی ها در این زمینه خدمات نمی دهند و آنها هم که خدمات می دهند با هزینه های بالا مواجه هستند و تمام عوامل دست به دست هم داده تا هم هزینه تولید و هم هزینه صادرات به شدت بالا برود و به هیچ عنوان با نرخ تعیین شده ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی هماهنگی نداشته باشد.

منبع : دنیای معدن

بازدیدها : 1,007 بار دسته بندی ها: , , , ,
برچسب ها : , , , , ,

مطالب مرتبط :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

توجه: Html ترجمه نمیشود!

*

5 × = 5

ورود به صفحه اینستاگرام ما
ورود به صفحه فیسبوک
ورود به صفحه توییتر ما
ورود به کانال تلگرام