رشد 25 درصدی تامین سنگ آهن در سنگان

نوشته شده توسط خانم محبی در تیر ۴, ۱۳۹۷

مرتضی هاشم پور با بیان اینکه ایجاد ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 نیاز به ذخایر قابل اتکا سنگ آهن دارد اظهار داشت: از نظر میزان ذخایر سنگ آهن، ایران با 2.8 میلیارد تن ذخیره قطعی و 5 میلیارد تن ذخیره احتمالی، رتبه نخست در خاورمیانه و دهم در جهان را دارد.
وی ادامه داد: سنگ آهن مورد نیاز برای هدف چشم انداز 1404، 160 میلیون تن است و تولید مجتمع سنگان در این افق، 40 میلیون تن معادن 25 درصد کل کشور است. کنسانتره و گندله مورد نیاز نیز 90 میلیون تن است و برنامه مجتمع سنگان تولید 17.5 میلیون تن کنسانتره (20 درصد کل کشور) و 15 میلیون تن گندله (معادل 16 درصد کل کشور) است.
مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان با اشاره به اکتشافات صورت گرفته در منطقه سنگان، تصریح کرد: در این منطقه عملیات ژئوفیزیک هوایی در محدوده 11 هزار و 500 کیلومتر مربع انجام شده و پس از انجام ژئوفیزیک هوایی و زمینی، 15 آنومالی شناسایی شده است.
وی یادآور شد: طرح جامع سنگان طی سال های 92 و 93، نهایی و تکمیل شده و اساس جانمایی واحدهای صنعتی و معدنی براساس همان طرح جامع صورت گرفته است.
وی درباره همکایر با بخش خصوصی گفت: تاکنون 13 محدوده برای عملیات اکتشاف به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایستگاه اول برای شناخت پتانسیل ها، اکتشاف است طی سال گذشته بیش از آنچه که در اهداف تعیین شده بود محقق شد و یک گام جلوتر از اهداف سال گذشته بودیم.
مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه زیرساخت ها، گفت: برآورد نیازهای کارخانه ها به منابع آب و مطالعه و نحوه تامین آن، برآورد مصارف انرژی از جمله گاز برق و چگوگی تامین آن، مطالعه وضعیت نیروی انسانی منطقه و نیز برآورد میزان مواد قابل حمل به منطقه از جمله این اقدامات بوده است.
وی ادامه داد: این مجتمع همچنین درباره مسائل زیست محیطی، بررسی قوانین و دستورالعمل های ملی و رعایت آن در مطالعات طرح جامع و غیره فعالیت داشته است.
به گفته هاشم پور، در پایان سال گذشته، 4 هزار نفر در بخش های صنعتی و معدنی در سنگان مشغول به کار شدند.

منبع : دنیای معدن 

بازدیدها : 732 بار دسته بندی ها: ,
برچسب ها : , , , , ,

مطالب مرتبط :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

توجه: Html ترجمه نمیشود!

*

4 × = 4

ورود به صفحه اینستاگرام ما
ورود به صفحه فیسبوک
ورود به صفحه توییتر ما
ورود به کانال تلگرام